Proč bychom měli nosit polarizační brýle PolarVision?

Polarizační brýle PolarVision mají UV filtr 400, který poskytuje ochranu proti ultrafialovému záření s vlnovou délkou 200 až 400 nanometrů a absorbují asi 90% UV záření.

Chrání oči před ultrafialovým zářením UVR a především před více škodlivým UVB zářením, které je zodpovědné za urychlené stárnutí kůže a oční šedý zákal.

 

Kdy používat sluneční polarizační brýle?

  • V létě - úroveň UVR v poledne v létě je téměř třikrát vyšší než v zimě. Úroveň UVB může být až desetkrát vyšší. Kolem poledne - 70% škodlivého UVB záření, kterému jsme vystavení během dne, se vyskytne do tří hodin před a po poledni.
  • Na pláži, u moře - kde nejsou k dispozici žádná zařízení, které snižují sluneční záření.
  • Při sportu - škodlivé účinky slunečního záření rostou s nadmořskou výškou. Použití slunečních brýlí je vhodné i při lyžování, kde dalším škodlivým prvkem je sníh, kterého povrch odráží světlo.
  • Při řízení automobilu - snižují odrazy z mokré vozovky, odstraňují nepříjemné odrazy předmětů na ploše čelního skla auta (např. mapa na palubní desce), zlepšují kontrastní vidění. Žluté rozjasňující polarizační čočky pro řidiče jsou vhodné do mlhy nebo při zhoršených světelných podmínkách.

 

S Polarizaci bez polarizace

 

Proč je polarizační čočka důležitá?

Světelné vlny jsou šířeny do všech směrů trojrozměrného prostoru. Největší vliv na vnímaný obraz má světlo vertikální a horizontální.
Vertikální světlo nazývané "užitečné" umožňuje lidskému oku správné vnímání barev a kontrastů, zatímco světlo horizontální způsobuje zkreslení obrazu skrze odrazy. Odraz světla nastane, když jsou světelné paprsky odražené od rovného povrchu, jako je například hladina vody, čelní sklo automobilu nebo sníh. Toto světlo narušuje kontrast a barvy ve viditelném obraze a způsobuje zhoršenou kvalitu vidění. Účinky světelného reflexu můžou být zvláště nebezpečné na silnici.
Polarizační čočka absorbuje výběrově horizontální vlny a propouští pouze ty světelné vlny, které mohou být co nejúčinněji zpracovány okem, to zvyšuje kontrast obrazu, což je důležité zejména při řízení automobilu.

 

 

Účinky polarizačního filtru na obloze ve fotografii . Levý obraze je bez použití polarizačních slunečních brýlí. Na obrázku vpravo, polarizační filtr odstrani rozptýl modrého světla z oblohy.

 

Jak poznáte, zda opravdu kupujete polarizační brýle. Brýle můžete jednoduše otestovat:

Podívejte se na rozsvícený displej mobilního telefonu s polarizační čočkou a otočte čočkou o 90 stupňů, displej se ztmaví.


DomůDomů


Kategorie slunečních brýlí

Košík  

(prázdný)
Heuréka - Ověřeno zákazníky